• bilgi@erbaaesnaf.com

HABER DETAYI

Nisan 10, 2020 11:02 pm

Erbaa Esnaf Odası Koral; 2 Yılda Yapılan Çalışmaları Anlattı

Erbaa Esnaf Odası Koral; 2 Yılda Yapılan Çalışmaları Anlattı

Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Eray Koral basın mensuplarıyla buluştuğu toplantıda 2 yılda yaptıkları çalışmaları anlattı.

Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Eray Koral ve yönetim kurulu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü sebebiyle Erbaa’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Çankaya, Tokat Ekmekçiler Odası Başkanı Bekir Yurtbay ve Tokat Servisçiler Odası Başkanı Hüseyin Atasoy’un da katıldığı toplantıda Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Eray Koral oda olarak 2 yılda yaptıkları çalışmalarını anlattı.

STK’ların siyaset üstü kurumlar olduğunu ifade eden Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Çankaya  iktidarıyla, muhalefetiyle, kamuyla birlikte beraberlik içerisinde olup esnafın sorunlarını çözmeye gayret edeceklerini söyledi.

Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Eray Koral “Buranın kurulma amacı aslına bakarsanız imecedir. Ahi ocağıdır. Daha önceki yıllara gittiğimiz zaman esnafın yeri çok önemlidir. Son yıllarda küçük esnaf çok büyük sıkıntı yaşıyor. Esnaf odasının maddi olarak sorunu kalmadı. Geldiğimizde çok büyük meblada borçlar vardı. Şuanda rutin ve hiç sıkılmadan ödeden ve birikim yapabilecek noktaya getirdik. Bu sene yangın olduğunda ve bir esnaf abimiz beyin kanaması geçirdiğinde bu gibi konularda küçük küçük yardımcı olmaya başladık. Bu onların hakkıdır. Esnaf odasının tüzüğünde bu vardır. Bunları çoğaltacağız. ileriki yıllarda öğrenci burslarına da başlayacağız inşallah.” dedi.

Esnaf odası başkanının daha sonra basın mensuplarına yazılı olarak verdiği açıklamada ise “Geçen yıl 82 bin zarar nire? 96 bin kar nire?” demiştik. Görevi devraldığımızda önceki yıl odamız 82 bin TL zarar etmiştir. Odamızın toplam 433 bin TL borcu vardı. Biz görevde olduğumuz ilk yıl odamızı 96 bin TL kara geçirmiştik. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır düsturuyla bu  yıl da diyoruz ki “Halep oradays Arşın burada” Allah’ın izniyle hizmetlerimiz devam ediyor, edecek. Sözlerimizi birer birer yerine getiriyoruz. Esnafımızın hakkına sahip çıkıyoruz. Bu sebepledir ki geçen yıl 96 bin TL olan kar miktarımızı bu yıl 130 bin TL’ye çıkardık. Esnaf ve Sanatkarlarımız bize inanmaya güvenmeye devam ettikleri sürece inşallah sonraki yıllarda bu miktar daha da artacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Toplantıda ayrıca esnaf faturalarına zam yapılmadığı odanın borcu tamamen ödendiğinde faturaların bedava verileceği ve 2020 muhasebe ücretlerinin değişmeyeceği belirtildi.

Kaynak: https://www.tokatgazetesi.com/

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.